Stěnové a stropní PUR/PIR panely - racionální konstrukční systém pro hospodárnou výstavbu chladíren, mrazíren, hal a potravinářských provozů PUR/PIR panely stěnové a stropní (pdf, 325 kB) Vzorník barev (pdf)

V současné době nabízíme kompletní stavební systém se stěnovými i střešními prvky, tepelně izolačními dveřmi a vraty, rozsáhlé příslušenství k systému a k jeho zařízení pro hospodářsky optimální výstavbu chladíren, mrazíren, hal a potravinářských provozů. Náš racionální konstrukční systém zajišťuje nejvyšší míru montážní pohotovosti i životnosti, jakož i vynikající jakost při veškerých stavebně-fyzikálních a statických požadavcích.
Sendvičové prvky poskytují optimální izolační účinnost díky použití tepelně izolačního jádra z tvrdé polyuretanové pěny. Kovové krycí vrstvy zajišťují odolnost proti úderu a nárazu, stálost vůči stárnutí i korozi. Vysoce přilnavé spojení hygienických kovových krycích vrstev s tvrdou polyuretanovou pěnou vytváří vysokou tuhost a stabilitu.

Rychlomontážní tepelně izolovaný panel
Srdcem systému je s vysokou přesnosti vyrobený samonosný rychlomontážní tepelně izolovaný panel z tvrdé polyuretanové pěny. Kovové krycí vrstvy zajišťují odolnost proti úderu a nárazu, stálost vůči stárnutí i korozi.
Tato technologie umožňuje velké zámkové rozteče a rozpony v závislosti na konkrétní tloušťce panelu a způsobu jeho zástavby.

Inteligentní spoje vytvářejí extrémní těsnost
Profil pěny drážka/péro je vyfrézován až po procesu smršťování a tím dociluje vysokou výrobní přesnost a absolutní těsnost. Vysokou jakost monitoruje stálý počítačový dozor.

Labyrintový účinek
Dvoustranné tvarováni profilu drážky a péra vytváří osm úhlů. Toto labyrintově řešené vedení průběhu spáry jakož i zdvojené překrývání vrstev dosahuje extrémní míry těsnosti. Konstrukční prvek umožňuje ve čtyřech ideálních bodech použití trvanlivých těsnění.

Vnitřně uložené těsnicí body jsou optimálně chráněny
Dva vnitřně uložené těsnící body zdokonalují systém utěsnění, hluboko do sebe zapadají a optimálně chrání těsnicí hmotu před povětrnostními vlivy, způsobujícími zvětrávání a možnost mechanického poškozeni.

Volnost volby nosných konstrukci
Izolační panely jsou vhodné pro všechny druhy nosných konstrukcí z ocele, armovaného betonu i dřeva a umožňuji individuální projektování v libovolných rozměrech.

Optimální tepelně izolační účinnost díky polyuretanové pěně
Tuhá, nízko tepelně vodivá polyuretanová pěna, s nízkou měrnou hmotností a vysokou přilnavostí, poskytuje nejvyšší tepelně izolační účinnost.
Nejhospodárnější tepelně-izolační účinek v každé oblasti použití a při každém teplotním rozdílu docilujeme osmi tloušťkami panelů (od 45 mm až do 200 mm).

Kovové krycí vrstvy - robustní, snadno ošetřovatelné a hygienické
Dle účelu použití nabízíme kovové potahové krycí vrstvy (různé materiály, struktury povrchů, povlakové látky a nátěrové hmoty) dlouhodobé stabilní, hygienické, snadno udržovatelé a nevyžadující údržbářské zásahy. Trvale elastický speciální tmel utěsní spoje před tvorbou plísni a rozmnožováním mikroorganismů.

Minimální montážní náklady - maximální hospodárnost – snadná montáž
Přesné lícované provedeni drážek a per optimalizuje montážní časy, nízká hmotnost panelů umožňuje snadnou manipulaci. Zpracováváme je pomocí běžného nářadí.
Konstrukční systém dovoluje svislé i vodorovné kladení tepelně izolačních prvků na vnější i vnitřní strany konstrukce, operativní změny pro případné rozšíření nebo přestavby objektů.